Kontakt

 

 

 

W oczekiwaniu na ogłoszenie kolejnej edycji konkursu Sybilla, zapraszamy do wysłuchania wywiadów z twórcami nagrodzonych projektów za rok 2019.Wywiady będą zapowiadane i publikowane na kanale Youtube i Facebook Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz oczywiście na stronie Konkursu.

Część 1

Zaczynamy od kategorii "Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury" i nagrody dla Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie za projekt Źródła przemian. Ochrona i udostępnienie historycznego dziedzictwa Łazienek Królewskich. Konserwacja i remont Białego Domku oraz Wodozbioru wraz z zabytkowym ogrodem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Naszymi gośćmi są prof. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum oraz Pani Izabela Zychowicz, Zastępca Dyrektora ds. Muzealnych. Rozmowę prowadzi redaktor Marek Zając.


 

Część 2

Tym razem zapraszamy na wywiad z Panią Joanną Król, kierowniczką Działu Upowszechniania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmowa o projekcie Zarządzanie zasobem genealogicznym w Centrum Informacji Historycznej Muzeum POLIN, za który Muzeum otrzymało nagrodę Sybilli 2019 w kategorii Zarządzanie

 

 

Część 3

Wywiad z Panem Jackiem Bardanem, dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej o projekcie Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie, nagrodzonym Sybillą 2019 w kategorii Projekty naukowo-badawcze.

 

 Część 4

Zapraszamy na kolejny wywiad. Tym razem poświęcony projektowi Muzeum Stutthof w Sztutowie Prosta historia o trudnym miejscu, który został nagrodzony Sybillą za rok 2019 w kategorii Edukacja.

 

Część 5

Zapraszamy na kolejny wywiad. Tym razem rozmawiamy z autorkami wystawy Pologne 1840–1914. Peindre l’âme d’une nation. Polska 1840-1918. Zobrazować ducha narodu. Zorganizowana w Muzeum Louvre-Lens przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza wystawa była największą panoramą polskiej sztuki (od romantyzmu do Młodej Polski) we Francji od ponad czterdziestu lat. Projekt nagrodzony Sybillą za rok w kategorii "Wystawy czasowe".  

 

Część 6

Na koniec naszego cyklu wywiadów z twórcami projektów muzealnych nagrodzonych podczas 40. edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2019, zapraszamy na wywiad z prof. Andrzejem Szczerskim, dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie.
Rozmowa jest poświęcona wystawie stałej w Pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich – nagrodzonej Sybillą w kategorii Wystawy stałe oraz… GRAND PRIX SYBILLA 2019.
***
Już 1 lutego ogłosimy 41. edycję Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz na stronie Konkursu!

 

 

`