Kontakt

Już po raz drugi, dzięki współpracy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów z Muzeum Łazienki Królewskie, otwarta zostanie wystawa prezentująca laureatów Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016.

Wystawa laureatów konkursu Sybilla

W 2016 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy dostępną dla szerokiej publiczności plenerową wystawę laureatów Sybilli w Alejach Ujazdowskich, w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc stolicy. Na tegoroczną edycję Sybilli wpłynęło 225 projektów muzealnych, które zostały poddane ocenie jury, w skład którego weszli wybitni przedstawiciele świata nauki i kultury. Więcej informacji na temat historii i zasad konkursu, laureatów i jurorów można znaleźć na stronie internetowej Konkursu: konkurssybilla.nimoz.pl. W tym roku gala wręczenia nagród w konkursie odbyła się w gościnnych progach Zamku Królewskiego w Warszawie, z udziałem wicepremiera ministra kultury i dziedzictwa narodowego profesora Piotra Glińskiego.

Plenerową wystawę pokonkursową można oglądać w dniach 4-30 września 2017 r. w Alejach Ujazdowskich, od strony Belwederu.

Zapraszamy!