Kontakt

 

 

 

 


Przemysław Głowacki    

historyk sztuki, edukator muzealny, wykładowca akademicki, recenzent wystaw muzealnych, autor przedsięwzięć i programów edukacyjnych.

mgr inż. Marcin Krawczyk             

pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wieloletni praktyk w zakresie przygotowania i realizacji Projektów w zakresie kultury, ekspert w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

dr hab. Piotr Kwiatkowski

socjolog, pracownik naukowy, współpracuje z NCK i NIMOZ w projektach badania publiczności, w tym muzealnej. 

Hanna Nowak-Radziejowska

koordynatorka, kuratorka, producentka i scenarzystka projektów kulturalnych i muzealniczych. Absolwentka Instytutu Historii UW. Jest m.in. autorką realizowanego w nim programu “Laboratorium miasta” oraz "Laboratorium muzeum" (www.laboratoriummuzeum.pl), w tym m.in. Sali Jednego Eksponatu. Kuratorka wystawy ”Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni”, "Masażystki, czyli przestrzeni intymnych Warszawy". Była dyrektor Instytutu Polskiego w Berlinie. 

Alicja de Rosset

specjalistka w zakresie dokumentacji zbiorów muzealnych i digitalizacji.

Piotr Semka       

historyk, publicysta, dziennikarz

dr Beata Skrzydlewska

historyczka sztuki specjalizuje się w zagadnieniach związanych z muzealnictwem kościelnym. Katedra Muzeologii Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW.

dr hab. Adam Szpaderski, profesor Uniwersytetu SWPS

kierownik i twórca Centrum Badań nad Ekonomiką Miejsc Pamięci, specjalizuje się w efektywnym zarządzaniu muzeami i miejscami pamięci oraz finansach i makroekonomii tych organizacji

dr hab. inż. Krzysztof Wisłocki

profesor w Zakładzie Silników Spalinowych Politechniki Poznańskiej, specjalista ds. ochrony zabytków sztuki inżynieryjnej (muzea nauki i techniki, uniwersytecka edukacja w zakresie dziedzictwa).    

prof. dr hab. Wojciech Włodarczyk

historyk sztuki współczesnej, dziekan Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, prezes Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Dorota Ząbkowska

etnograf, etnolog, absolwentka Wydziału Historyczno – Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Muzealniczych na Uniwersyecie Warszawskim. Od 1994 r. w MKiDN zajmuje się upowszechnianiem, promocją i rozwojem kultury ludowej. Ekspert Rady Naukowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze KiDN oraz członek Komisji ds. Nagrody im. Oskara Kolberga.